Jak funguje založení firmy?

Před založením firmy
Než se pustíte do zakládání firmy, připravte si a rozmyslete několik věcí.
Název společnosti

Víte, jak se bude vaše firma jmenovat?

Název nesmí být stejný nebo zaměnitelný s jinou společností v ČR. Při vyplňování žádosti vám on-line průvodce hlídá zadaný název popř. si můžete sami ověřit v obchodním rejstříku na webu https://or.justice.cz.

Každá firma potřebuje své sídlo. Pokud sídlo nemáte, obraťte se před spuštěním průvodce na náš email podpora@zakladaci.cz a my vám sídlo přes poskytovatele zařídíme.

Sídlo musí být umístěno na adrese v České republice a může být i v bytě. K umístění sídla budete potřebovat písemný souhlas všech majitelů nemovitosti.

V rámci online průvodce zadáte jména nebo názvy majitelů nemovitosti, ve které bude sídlo umístěno. Vzor souhlasu s umístěním sídla vám zašleme emailem po dokončení online průvodce.

V rámci online průvodce je třeba vyplnit předmět podnikání (obor činnosti) firmy.

Živnosti volné získáte bez nutnosti dokládat odbornou způsobilost či praxi. Univerzální volnou živnost zapisujeme do smlouvy automaticky. Dle nové judikatury musíme specifikovat jednotlivé činnosti jak pro rejstříkový soud tak pro zakladatelské dokumenty.

Doporučuje zvolit kapitál alespoň ve výši 1 000 Kč.

Minimální výše základního kapitálu je 1 Kč. Tento minimální kapitál ale nelze dále dělit. V případě potřeby budoucího rozdělení podílu (např. pro potřeby vstupu dalšího společníka do firmy) by společnost musela postupovat cestou zvýšení základního kapitálu, což je administrativně, časově i finančně náročnější proces.

Můžete ale samozřejmě zvolit kapitál ještě vyšší (v našem průvodci maximálně 375 000 Kč), aby vaše společnost měla v začátku finance na provoz (pronájem kanceláří, technika, reklama,...) a rozjezd samotného podnikání.

K založení firmy potřebujeme znát identifikační údaje vás, ale i všech společníků a jednatelů v rozsahu jméno, příjmení, rodné číslo, adresa trvalého bydliště. Když si je zajistíte před spuštěním průvodce, bude jeho vyplnění záležitostí několika málo minut.

Jak založení firmy přesně probíhá?

1. Vyplňte náš online formulář

S pomocí webového průvodce vyplníte online potřebné údaje k zapsání společnosti.

Na zadaný email Vám zašleme dokumentaci k budoucí firmě a pokyny k dokončení žádosti.

2. Odešlete dokumentaci

Dokumentaci vytiskněte a nechte si ověřit podpisy. To zvládnete během chvilky třeba na CzechPOINTu, který najdete téměř na každé poště.

Na stejném místě si nechte vystavit i aktuální výpis z rejstříku trestů (nesmí být starší než 3 měsíce).

Všechny dokumenty následně zašlete na naši adresu: Zakladači s.r.o., PO BOX 597, 111 21 Praha 1.

3. Uhraďte zákonné poplatky

Zákonné poplatky za registraci společnosti a základní jmění uhraďte bankovním převodem na náš účet v Komerční bance.

Poplatky se odvíjí od zvolené varianty a výše základního kapitálu. Tzv. zjednodušené s.r.o. pořídíte za 4 993 Kč, plnohodnotou společnost pak od 10 113 Kč (plus základní kapitál).

4. Vyčkejte na registraci firmy

V okamžiku, kdy nám doručíte kompletní dokumentaci a na našem účtu je připsána platba, která pokryje zákonné poplatky za založení, a částka ve výši základního kapitálu, zahajujeme proces zakládání.

O jednotlivých krocích vás budeme průběžně informovat na zadaném e-mailu.

Mezitím můžete čerpat inspiraci k podnikání na webu nastartujtese.cz a třeba rovnou přihlásit svou firmu do soutěže o 300 tis. Kč.

5. Dokončete formality

Ze zákona každá firma potřebuje podnikatelský účet. Díky naší spolupráci s Komerční bankou získáte podnikatelskýProfi účet na 3 roky zdarma spolu s dalšími výhodami. Po registraci vaší firmy budete kontaktován/a na zadaném telefonním čísle s nabídkou schůzky na nejbližší pobočce Komerční banky, kde pro Vás bude podnikatelský účet připraven.

Nezapomeňte také svou firmu registrovat u příslušného místního finančního úřadu.

Často se ptáte

Zjednodušené varianty s.r.o., takzvané „stoeurovky", mají ze zákona značně zjednodušenou strukturu společenské smlouvy/zakladatelské listiny. Pokud v budoucnu potřebujete sofistikovanější úpravu, hrozí, že místo jednoduché změny budete muset vynaložit peníze za nový notářský zápis.

Některé části zakladatelská listina „stoeurové" společnosti vůbec nemá a může se stát, že je bude nutné v budoucnu doplnit. V případě jednoho společníka a jednoho jednatele je tato varianta většinou vhodná, nicméně doporučujeme věc dobře zvážit. Pokud si nejste jisti volbou varianty, obraťte se na náš email podpora@zakladaci.cz nebo naše tel. č. +420 733 214 891.
Více informací pro začínající podnikatele najdete na www.nastartujtese.cz.
Kam dál ?


tým zkušených
právníků a notářů

stovky
založených firem

Kontakt

Telefon: +420 733 214 891
E-mail: podpora@zakladaci.cz

   Jsme na Facebooku

Provozovatel

Zakladači s.r.o.
Gutova 3317/15
Praha 10 - Strašnice, 100 00

IČO: 05622701
DIČ: CZ05622701